WORONIKÓWKA
Dogodne warunki znajdują tu dominujące jodła i buk zwyczajny oraz jawor, modrzew, klon, wiąz górski i świerk. Warstwę krzewów o niewielkim zwarciu buduje podrost bukowy, wiąz i dziki bez czarny. We wschodniej części rezerwatu, na niewielkiej powierzchni, występuje też dodatkowo jesion i olsza szara. We florze zanotowano 113 gatunków: 7 drzew, 9 krzewów i krzewinek oraz 97 roślin. W bujnym i wielowarstwowym runie rezerwatu rosną m.in.: dominujące żywiec gruczołowaty i cebulkowy, szczyr trwały, gajowiec żółty, niecierpek pospolity, jeżyna gruczołowata i trzcinnik leśny.
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.