WIELKI LAS
Choć rezerwat położony jest niedaleko Rzeszowa, to wędrując po tym terenie można się poczuć niczym w ostępach leśnych wyższych partii Karpat. Spotkać można wiele roślin charakterystycznych dla flory górskiej. Wiosną kwitną tu: paprotnik kolczysty, żywiec gruczołowaty, cebulica dwulistna, czosnek niedźwiedzi, przetacznik górski, bez koralowy i sałatnica leśna. Gatunki ogólnogórskie to nerecznica szerokolistna i świerząbek orzęsiony, natomiast element podgórski reprezentuje skrzyp olbrzymi. Można także zobaczyć storczyki, w tym tak rzadkie jak buławnik mieczolistny – umieszczony na Liście Roślin Zagrożonych w Polsce pod kategorią gatunków rzadkich oraz gnieźnik leśny– bezzieleniowy saprofit związany z cienistymi lasami bukowymi. Natomiast typową rośliną synantropijną jest występujący tutaj niecierpek gruczołowaty, pochodzący z Himalajów, gdzie rośnie na wysokości 1800–2400 m n.p.m.
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.