WADERNIK
Ale najcenniejszym elementem rezerwatu są stanowiska cisa pospolitego (blisko 200 sztuk), z których najwyższe egzemplarze mają ponad 5 metrów. Cis wymaga mikroklimatu typowo leśnego, o stosunkowo dużej wilgotności powietrza, mniej jest wrażliwy na jakość gleby, byleby nie była zbyt sucha i jałowa. Cis jest wytrzymały na ocienienie, szczególnie w młodym wieku. Już od wczesnego średniowiecza był chętnie wykorzystywany przez człowieka do wyrobu przedmiotów domowego użytku (łyżek, grzebieni, trzonków do narzędzi, a nawet kołków zastępujących gwoździe), a także w wyrobach tokarskich, z kolei z grzybów – soplówka jodłowa. Gatunki objęte ochroną częściową to kopytnik pospolity, kruszyna pospolita, przytulia wonna, pierwiosnek wyniosły, kalina koralowa.
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.