OLSZYNA ŁĘGOWA W KALNICY
Z roślin runa możemy zobaczyć gatunki górskie oraz bagienne, m.in. kmieć górską, kozłka bzowego, trzęślicę, tojad wschodniokarpacki i dzióbaty, parzydło leśne, kopytnika pospolitego, ciemiężycę białą i zieloną, goryczkę trojeściową, skrzyp bagienny, czermień błotną i storczyka– kukułkę plamistą, oraz paproć narecznicę grzebieniastą posiadająca tutaj jedyne stanowisko w Bieszczadach Zachodnich. W czasie inspekcji rezerwatu dostrzeżono potrzebę przywrócenia na jego terenie dawnych, a obecnie zaburzonych, stosunków wodnych. Osiągnąć to można poprzez zasypanie rowów melioracyjnych, co pozwoli na podniesienie poziomu wód gruntowych.
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.