KOZINIEC
W rezerwacie występuje szereg storczyków: buławnik wielkokwiatowy, kruszczyk szerokolistny i siny, listera jajowata oraz pozbawiony chlorofilu gnieźnik leśny. To bardzo oryginalny storczyk, który może żyć wyłącznie dzięki symbiozie z grzybami, od których pobiera wodę, sole mineralne i substancje organiczne. Liczna jest także grupa gatunków górskich, na 30 zaobserwowanych tu taksonów, 23 to reglowe, a 7 – ogólnogórskich. Swoje stanowiska tu mają m.in. przetacznik górski, kozłek bzowy, żywokost sercowaty, starzec gajowy, starzec Fuchsa, bez koralowy, szałwia lepka, przenęt purpurowy, lepiężnik biały, tojeść gajowa, sałatnica leśna i świerząbek orzęsiony.
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.