GOLESZ
Wzgórze Golesz to także obszar cenny florystycznie. Na przeważającej części rezerwatu rośnie ponad 100-letni starodrzew jodłowo- dębowo- bukowy. Spośród 174 zidentyfikowanych tu gatunków, większość należy do typowo leśnej flory. Wśród gatunków górskich dominują rośliny reglowe reprezentowane przez 12 roślin, m.in.: jodłę pospolitą, jawor, sałatnicę leśną i jeżynę gruczołowatą. Z podmokłymi partiami rezerwatu związana jest szałwia lepka, tojeść gajowa, zaś na zrębach dostrzec można starca Fuchsa i czyśćca górskiego. Spośród odnalezionych 7 gatunków górskich najpopularniejsza jest nerecznica szerokolistna, na siedliskach podmokłych można natomiast znaleźć bodziszka żałobnego, świerząbka orzęsionego, trybułę lśniącą i cebulicę dwulistną. Gatunki podgórskie reprezentuje wyłącznie skrzyp olbrzymi. Na przesuszonych i silnie nasłonecznionych glebach rozwijają się gatunki kserotermiczne: miodownik melisowaty, szkłak pospolity, rozchodnik wielki, dzwonek brzoskwiniolistny, buławik mieczolistny i traganek szerokolistny.
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.