Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Parki narodowe

Zgodnie z Ustawą o ochronie przyrody z 2004 roku park narodowy to: "Obszar wyróżniający się szczególnymi wartościami przyrodniczymi, naukowymi, społecznymi, kulturowymi i edukacyjnymi, o powierzchni nie mniejszej niż 1000 ha, na którym ochronie podlega cała przyroda oraz walory krajobrazowe".

 

W województwie podkarpackim istnieją dwa tego typu obszary chronione: Bieszczadzki Park Narodowy i Magurski Park Narodowy.


Więcej informacji nt. PN można znaleźć na oficjalnych stronach klikając w loga poniżej:





 

 

Turnicki Park Narodowy - postulowany park narodowy w południowo - wschodniej Polsce. Obszar projektowanego parku obejmuje najdalej na zachód wysunięte pasmo lesistych Karpat Wschodnich. Geograficznie to obszar Pogórza Przemyskiego i Gór Turczańsko - Sanockich. Kraina jeszcze dzika, o nieprzecenionych walorach przyrodniczych, kulturowych i historycznych.

 

Bieszczadzki Park...
Magurski Park Narodowy...
Projektowany Turnicki PN...
Projektowany Turnicki PN...
projektowany Turnicki PN...
projektowany Turnicki PN...
Magurski PN (fot....

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo