Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Webinaria

Webinaria

W ramach projektu zorganizowano 3 webinaria online:

 

1) Bioróżnorodność i ochrona krajobrazu w województwie podkarpackim: między tradycją a nowoczesnością

Prowadząca: dr inż. Marta Pisarek, której zainteresowania naukowe koncentrują się na zagadnieniach związanych z wielofunkcyjnością obszarów wiejskich (rolnictwo ekologiczne, agroturystyka), roli tych terenów w podtrzymywaniu bioróżnorodności środowiska rolniczego i naturalnego, jak również możliwości wykorzystywania otwartych terenów zieleni w terapiach wspomagających standardowe działanie lecznicze osób z różnymi dysfunkcjami.

 

Podczas spotkania dowiesz się, jak harmonijnie łączyć tradycyjne metody ochrony krajobrazu z nowoczesnymi rozwiązaniami, wspierając jednocześnie rozwój regionu Podkarpacia.   

Dołącz do nas i poznaj, jak wspólnie możemy działać na rzecz ochrony przyrody i krajobrazu!

 

 

2) Zrównoważone pasterstwo i jego wpływ na środowisko

Prowadząca: dr hab. inż. prof. UR Jadwiga Topczewska - polska zootechnik, profesor uczelni Instytutu Technologii Żywności i Żywienia. Dziekan Kolegium Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Rzeszowskiego od 1 września 2024. Zainteresowania badawcze: wpływ czynników genetycznych i środowiskowych na produkcyjność zwierząt i jakość produktów pochodzenia zwierzęcego, dobrostan i behawior zwierząt, ochrona bioróżnorodności. 

 

Czy wiecie, jak tradycyjne pasterstwo może wspierać ochronę przyrody?

Podczas naszego webinaru dowiecie się, jak zrównoważone praktyki pasterskie wpływają na lokalne ekosystemy i dlaczego są tak ważne w kontekście zrównoważonego rozwoju.

 

3) Pszczoły w kryzysie - jak zmiany klimatyczne wpływają na dzisiejszą gospodarkę pasieczną

Prowadząca: Natalia Jakubus – inżynier rolnictwa, doradca rolniczy, specjalistka i edukatorka pszczelarstwa. Od ponad 10 lat samodzielnie prowadzi pasiekę w okolicach Krosna.

Czy zastanawialiście się, jak zmiany klimatyczne wpływają na pszczoły i funkcjonowanie pasiek?   

 

Jeśli tak, to mamy dla Was doskonałą okazję, aby pogłębić swoją wiedzę na ten temat!

Dlaczego warto posłuchać?

- Dowiesz się, jak zmiany klimatyczne wpływają na kondycję pszczół i działalność pasieczną.

- Poznasz wyzwania, z jakimi mierzą się pszczelarze w obliczu zmian środowiskowych.

- Otrzymasz praktyczne wskazówki, jak wspierać pszczoły w trudnych czasach.

 

 

Wszystkie webianry dostępne są na kanale YouTube.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo