REZERWAT TYSIĄCLECIA NA CERGOWEJ GÓRZE
Kolejną interesującą rośliną jest miesiącznica trwała, która kwitnąc tworzy w runie buczyny fioletowe łany. Natomiast jesienią i zimą można zobaczyć szeleszczące na wietrze blaszki łuszczynek nasiennych o kształcie księżyca (miesiąca), zwane „judaszowymi srebrnikami”. W rezerwacie i na jego obrzeżach rosną rzadkie gatunki paproci – języcznik zwyczajny i zanokcica skalna, z roślin zielnych: kokoryczka wielkokwiatowa, lilia złotogłów, obrazki plamiste i tojad wiechowaty oraz wiele gatunków mchów i wątrobowców. Występuje tu ponad 100 gatunków grzybów.
Więcej informacji na temat ścieżki przebiegającej przez rezerwat można znaleźć tutaj: ścieżka przyrodnicza "Do Złotej Studzienki"
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.