NAZWA INICJATYWY: Poprawa infrastruktury i promocja ścieżki przyrodniczo - edukacyjnej w rezerwacie Bór k./ Głogowa Małopolskiego
OBSZAR DZIAŁANIA: Budowa i modernizacja małej infrastruktury turystycznej/edukacyjnej
OKRES REALIZACJI: kwiecień - czerwiec 2016 r.
CEL INICJATYWY: Odtworzenie ścieżki edukacyjnej w rezerwacie Bór k/ Głogowa Małopolskiego
OBSZAR REALIZACJI: Rezerwat Bór k./ Głogowa Małopolskiego
Inicjatywa polegała na odtworzeniu ścieżki edukacyjnej w rezerwacie Bór k/ Głogowa Małopolskiego, która została utworzona przez Nadleśnictwo Głogów Małopolski około 10 lat temu, jednakże przez szereg lat została zniszczona i uległa samoistnej degradacji z powodu warunków, jakie panują w lasach. Dzięki odnowieniu i wydaniu folderu na temat walorów i form przyrodniczych występujących na terenie rezerwatu i ścieżki mieszkańcy powiatu rzeszowskiego zyskali miejsce do edukacji przyrodniczej jak i miejsca do spędzania wolnego czasu na łonie natury.
Modernizacja ścieżki pozwala nauczycielom z Gminy Głogów Małopolski, a także prowadzącym zajęcia w ośrodku Centrum Promocji Natura 2000 zrealizować cele dydaktyczne i edukacyjne. Ścieżka edukacyjna umożliwi uczniom poznanie najciekawszych obiektów przyrodniczych w najbliższym otoczeniu. Ścieżka pozwoli uwrażliwić na piękno przyrody, rozwijać i wzbogacić kulturę turystyczną dzieci. Dzięki już istniejącej małej ścieżki edukacyjnej nowa ścieżka zyska dodatkowe walory, bo dzięki niej będzie można promować ścieżkę jako kompleksowe miejsce do edukacji ekologicznej. Poprawienie infrastruktury ścieżki pozwoli na ponowne korzystanie z niej mieszkańców i zainteresowanych osób ścieżki oraz na wyrabianie nawyku obcowania z przyrodą, badań i ochronę środowiska przyrodniczego oraz uwrażliwianie na piękno przyrody w najbliższym otoczeniu.
Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia".
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.