Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aplikacja mobilna "Zielone wyzwanie"

Aplikacja mobilna "ZIELONE WYZWANIE"

"Zielone Wyzwanie" to mobilna aplikacja typu quiz, stworzona w ramach projektu „Razem dla Zielonego Podkarpacia – budowanie potencjału i integracja różnych grup interesariuszy mających duży wpływ na przyrodę”. Jest to gra towarzyska skierowana do pasjonatów przyrody oraz ludzi lubiących rywalizację. Głównym zadaniem aplikacji jest edukacja, poznawanie bioróżnorodności województwa podkarpackiego oraz integracja różnych środowisk. Gra zawiera elementy zdrowej rywalizacji w osiąganiu kolejnych szczebli wiedzy w zakresie przyrodniczym. 


W Zielone Wyzwanie można zagrać logując się na swoim koncie Facebook, lub tworząc konto metodą tradycyjną: podając nazwę użytkownika oraz hasło. 
Dostępne są trzy rodzaje rozgrywki: 
1. Gra w pojedynkę
2. Zaproś znajomego (przy użyciu platformy Facebook)
3. Losowy przeciwnik

Każdy użytkownik na początku gry wybiera do jakiej grupy chce należeć. Do wyboru są: samorządowcy, leśnicy, przedsiębiorcy, przewodnicy, naukowcy oraz miłośnicy przyrody. 
 
W Zielonym Wyzwaniu są cztery kategorie pytań do wyboru: rośliny, zwierzęta, geologia i ochrona przyrody. Jeden z graczy wybiera kategorię, a następnie odpowiada na 20 pytań. Za każdą poprawną odpowiedź gracz otrzymuje punkty, które decydują o jego miejscu w globalnym rankingu. Każde pytanie testowe posiada jedną poprawną odpowiedź oraz trzy błędne, często pojawiają się też zdjęcia. Na każde pytanie należy odpowiedzieć w 30 sekund. Każdy użytkownik ma możliwość zaproponowania własnego pytania które następnie musi być zaakceptowane przez administratora, aby pojawiło się w grze.
 
       
 
Aplikację "Zielone Wyzwanie" można pobrać ze strony -  https://play.google.com
 
 

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo