Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Warsztaty ekologiczne

WARSZTATY EKOLOGICZNE

 

W dniach 6-7 października 2020 r. w miejscowości Wołosate odbyły się warsztaty ekologiczne. Warsztaty poprowadziła Karolina Kiwior – przewodnik beskidzki, ratownik Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Gościemi zaproszonymi na warsztaty byli:
- Beata Szary (pracownik Bieszczadzkiego PN),
- Adam Szary (boatnik, pracownik Bieszczadzkiego PN).

 

Warsztaty rozpoczęły się od prezentacji projektu "Rozwój turystyki zrównoważonej w obszarach chronionego krajobrazu Karpat” (PLBU.01.02.00-UA-0849/19-00). Nastepnie p. Beata Szary przedstawiła walory przyrodnicze, udostępnianie do zwiedzania i edukację ekologicznę na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Drugiego dnia uczestnicy przeszli ścieżką przyrodniczą "W dolinie górnego Sanu". Zajęcia w terenie poprowowadził p. Adam Szary, który opowiadał o problemach ekologicznych w Karpatach oraz znaczeniu i wykorzystaniu roślin.

 

 

 

 

 Z przejścia terenowego ścieżką dydatktyczną "W dolinie Górnego Sanu" powstał materiał filmowy, pokazujące naciekawsze momenty:

 

 

Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Rozwój turystyki zrównoważonej w obszarach chronionego krajobrazu Karpat” finansowany  ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020
oraz przez Narodowy Instytut Wolności  ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 - 2030.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo