W dniu 28 września 2016 roku odbyła się uroczystość otwarcia nowej 18 przystankowej ścieżki przyrodniczej. W uroczystości wzięli udział uczniowie, którzy w poprzednim roku szkolnym aktywnie uczestniczyli w akcji „Wiecznie Zielone Drzewo” oraz zaproszeni goście między innymi: prezes LOP p. Agnieszka Bator, sekretarz Gminy Głogów Młp. p. Remigiusz Wzorek, p. Grzegorz Drozdowski – kierownik Referatu Ochrony Środowiska w Gminie Głogów Młp. oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Ekoskop z Rzeszowa pan Mirosław Ruszała. Obecni na uroczystości mogli obejrzeć przedstawienie w barwach jesieni przygotowane przez panie: Martę Borycką, Anetę Błyskal i Hannę Rzeszutek. Projekt: „Renowacja i rozbudowa ścieżki przyrodniczej w szkolnym ogrodzie „Niezapominajka” został sfinansowany ze środków NFOŚiGW w kwocie 10 tysięcy złotych we współpracy ze Stowarzyszeniem ProCarpathia w Rzeszowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na naszą ekologiczną ścieżkę w godzinach pracy szkoły. W świetlicy szkolnej u p. Agnieszki Janik dostępny jest Quest, z którym zwiedzanie ogrodu staje się odkrywaniem Bioróżnorodności. Opiekunami ogrodu są panie: Anna Borowiec, Maria Woźniak, Lidia Nowosiadły.
Maria Woźniak
Za treść materiałów odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia".
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.