15 czerwca 2016 r. zakończyliśmy Inicjatywę nr 18 pn. „Zielony Punkt Kontrolny na terenie ścieżki dydaktycznej „Białkówka” .
Liderem Inicjatywy był Pan Mirosław Marek i Pania Katarzyna Marek.
W 2010 roku z środków EFRR w ramach V osi POIŚ powstał „Przyrodniczy szlak Puszczy Sandomierskiej” liczący ponad 300 km długości, na trasie którego znajduje się 39 obiektów małej architektury drewnianej w tym 19 ścieżek edukacyjnych. Został tak zaprojektowany, by odciążyć miejsca cenne przyrodniczo, a udostępnić tereny mniej wrażliwe a ciekawe turystycznie. Na jednej ze ścieżek dydaktycznych położonych na gruntach Nadleśnictwa Kolbuszowa („Białkówka”) wdrożyliśmy koncepcję udostępnienia lasu pod nazwą „Zielony Punkt Kontrolny (ZPK)”. Ścieżka ta położona jest w granicach gminy Kolbuszowa, powiat Kolbuszowski, woj. podkarpackie. Przyczyni się on do udostępnienia terenów leśnych w celach uprawiania sportu, rekreacji, turystyki, zajęć edukacyjnych i szkoleniowych. Stworzenie ZPK na ścieżce położonej na trasie Przyrodniczego szlaku Puszczy Sandomierskiej służy ochronie miejsc cennych przyrodniczo i promuje tereny ciekawe turystycznie, a mniej wrażliwe przyrodniczo. Przyciągnięcie turystów na ścieżkę Białkówka przekieruje ruch turystyczny na tereny poza obszar Natura 2000 Puszcza Sandomierska (PLB 180005), co służyć będzie ochronie środowiska przyrodniczego.
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.