Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Niedźwiedź zaatakował człowieka

12-04-2012
W Bieszczadach w okolicach Zatwarnicy niedźwiedź zaatakował mężczyznę szukającego jelenich poroży. Rannego człowieka trzeba było przetransportować śmigłowcem do szpitala w Sanoku.

„Dzika Przyroda Puszczy Augustowskiej” w Magurskim Parku Narodowym - wystawa

05-04-2012
W Ośrodku Edukacyjnym wraz z Muzeum Magurskiego Parku Narodowego w Krempnej odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Dzika Przyroda Puszczy Augustowskiej”. Autorem zdjęć jest Roman Rogoziński.

Kolejne żubry przyjechały w Bieszczady

31-03-2012
Do Nadleśnictwa Stuposiany zawitały kolejne żubry, które po ponad 20-godzinnej podróży z Francji, trafiły tymczasowo do zagrody aklimatyzacyjnej. Są to dwie krowy w wieku 2 i 3 lat oraz 2-letni byk.

Leśne rezerwaty Podkarpacia - nowe odcinki w Telewizji Rzeszów

16-03-2012
Od 20 marca, w każdy wtorek, o godzinie 17.40 TVP Rzeszów będzie pokazywać nowe odcinki programów z cyklu „Leśne rezerwaty Podkarpacia”. W pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych o godz. 19.00. zaplanowano premierę filmu „Rezerwaty Lasów Birczańskich.

Nowe żubry w Bieszczadach

17-02-2012
Późnym popołudniem w czwartek, 16 lutego w Bieszczady dotarł transport trzech żubrów ze Szwajcarii. Zwierzęta trafiły do nowej zagrody pokazowo-aklimatyzacyjnej niedaleko Mucznego w Nadleśnictwie Stuposiany.

Motyle i chrząszcze wschodniej Słowacji

07-02-2012
Magurski Park Narodowy zaprasza do obejrzenia wystawy zdjęć „Życie wokół nas”. Jej autorem jest Jozef Šeršeň, który fotografuje motyle i chrząszcze wschodniej Słowacji.

Mrozy doskwierają zwierzynie

06-02-2012
Długotrwale mrozy spowodowały konieczność bardziej intensywnego dokarmiania zwierzyny w podkarpackich lasach. Przy tak niskiej temperaturze jelenie, żubry czy sarny mają problemy ze zdobywaniem pożywienia.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo