Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Żółty szlak rozminowany

01-08-2012
W dniu 24 lipca 2012 roku podczas prac remontowych w leśnictwie Wisłok (Nadlesnictwo Rymanów) na tzw. „żółtym szlaku" natrafiono na grupę min z czasów wojny. Miejscowy leśniczy Krzysztof Koterbicki zabezpieczył teren i wezwał patrol saperski...

Zaproszenie na Dzień Żubra

27-07-2012
Zainaugurowany przed sześciu laty Dzień Żubra w Lutowiskach stał się ważną cykliczną imprezą co roku gromadzącą miłośników bieszczadzkiej przyrody. Tegoroczne święto organizowane przez Gminę Lutowiska wraz z nadleśnictwami Lutowiska i Stuposiany...

Wakacje w podkarpackim lesie

09-07-2012
Las to znakomite miejsce na wakacje; zawsze dostępny, nie ogranicza nam czasu pobytu, wyposażony w stały poziom świeżego powietrza, zapewnia przyjazne otoczenie drzew i najświętszy spokój. Może być jednocześnie salą treningową, gabinetem odnowy biologiczn

Narodziny żubrów

06-07-2012
W bieszczadzkich stadach żubrów urodziło się kilkanaście młodych, które pod opieką samic zaczynają swe społeczne życie. Czas przychodzenia młodych żubrów na świat rozciągnięty jest u tego gatunku aż do wczesnej jesieni.

Wakacyjne spotkania z przyrodą

29-06-2012
W Muzeum Przyrodniczym BdPN W Ustrzykach Dolnych, w ramach akcji "Człowiek i Góry" dofinansowanej ze środków Wojewódzkiego Funduszu Obchrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie, odbywa się cykl prelekcji pod hasłem "Wakacyjne Spotkania z Przyrodą.

Oficjalne otwarcie zagrody

17-05-2012
Ponad 5 tysięcy osób w ciągu kilkunastu majowych dni odwiedziło pokazową zagrodę żubrów w Mucznem. Ten obiekt bardzo szybko stał się jedną z największych atrakcji turystycznych w Bieszczadach. Oficjalne otwarcie zagrody miało miejsce w czwartek 17 maja.

Księżycowy rekord

06-05-2012
W nocy z soboty na niedzielę (z 5 na 6 maja) byliśmy świadkami największego w tym roku zbliżenia Księżyca do Ziemi. Dodatkowo zbiegło się to z pełnią.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo