Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Minął już półmetek realizowanego projektu „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej – korytarze migracyjne”

07-09-2014
Minął już półmetek realizowanego projektu „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej – korytarze migracyjne”, który jest realizowany w partnerstwie kilku organizacji m.in. Bieszczadzki i Magurski Park Narodowy, Stowarzyszenie „Pro Carpathia” z Rzeszowa

W powiecie sanockim walczą z plagą barszczu Sosnowskiego

05-09-2014
Rozpoczęła się realizacja projektu mającego na celu likwidację barszczu Sosnowskiego w sześciu gminach Powiatu Sanockiego i na terenie miasta Sanoka. 21 sierpnia oficjalnie podpisano umowę z wykonawcą prac.

Przybysz z Himalajów opanowuje Podkarpacie

22-08-2014
Ta roślina od niedawna występująca w naszym regionie, pochodzi z Himalajów. Po ucieczce z ogrodów niecierpek himalajski zaczął błyskawicznie opanowywać kolejne tereny. To jeden z najszybciej rozprzestrzeniających się gatunków inwazyjnych.

VIII Dzień Żubra w Lutowiskach - święto bieszczadzkiej przyrody

11-08-2014
W sobotę 9 sierpnia odbył się VIII Dzień Żubra w Lutowiskach - cykliczna impreza gromadząca miłośników bieszczadzkiej przyrody, organizowana wspólnie przez Gminę Lutowiska oraz nadleśnictwa Lutowiska i Stuposiany.

Paź królowej - żywy klejnot podkarpackich łąk

08-08-2014
Na podkarpackich łąkach i w ogrodach w sierpniu dość często możemy podziwiać pazia królowej. To jeden z największych i najpiękniejszych motyli w Polsce.

Żołny (pszczołojady) odleciały na zimowiska do Afryki

08-08-2014
Po wychowaniu młodych, na zimowiska do Afryki odleciały żołny. Te piękne i niezwykle rzadkie w Polsce ptaki swoje lęgowiska mają m.in. na Podkarpaciu.

Nagrodzeni w konkursie fotograficznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego

07-08-2014
Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt.: „Osobliwości przyrodniczo-krajobrazowe polskich parków narodowych położonych na obszarach Natura 2000”

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo