Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Światowy Dzień Ziemi

22-04-2017
W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych zmianami klimatu, przeludnieniem i wymieraniem gatunków.

Czy czosnek niedźwiedzi jest pod ochroną?

11-04-2017
Czosnek niedźwiedzi (Allium ursinum), inaczej czosnek cygański, cebula czarownic jest gatunkiem z podrodziny czosnkowatych z rodziny amarylkowatych. Rośnie na dziko na terenie Europy, Azji Mniejszej i Kaukazu.

Szachownica kostkowata

07-04-2017
W rezerwacie w Krównikach pojawiła się szachownica kostkowata. Odwiedzający rezerwat mogą nacieszyć się widokiem kwitnącej łąki.

Międzynarodowy Dzień Ptaków

01-04-2017
1 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ptaków. Święto ustanowione w Paryżu w 1902 roku, upamiętnia podpisanie pierwszej międzynarodowej konwencji o ochronie ptaków pożytecznych dla rolnictwa. Polska dołączyła do stron konwencji w roku 1932.

Chwasty - jaka jest ich rola?

28-03-2017
Niezbędnym elementem parków, ogrodów, śródmiejskich skwerów, miedz, łąk oraz lasów są chwasty. Uważane są przez większość za rośliny, które rosną tam gdzie nie powinny, jednak są one ważną częścią ekosystemów, wiele z nich ma wartość użytkową.

Noc Sów w Magurskim PN

24-03-2017
31 marca odbędzie się już szósta edycja Nocy Sów. Magurski PN zaprasza zainteresowanych na spotkanie poświęcone popularyzacji wiedzy o sowach i ich ochronie.

Dąb „Józef” Europejskim Drzewem Roku

22-03-2017
Drzewem Roku 2017 został 650-letni Dąb szypułkowy „Józef” z miejscowości Wiśniowa. Polskie drzewo zdobyło około 18 tysięcy głosów internautów z 16 państw. Nagrodę wręczono wieczorem w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo