Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Nie wypalajmy traw!

18-03-2017
Wypalanie traw w okresie wiosennym w naszym kraju stało się bardzo groźnym zjawiskiem. Corocznie do akcji gaszenia darni straż pożarna wyrusza kilkadziesiąt tysięcy razy! Warto zastanowić się, jakie szkody i problemy może przynieść takie działanie!

Kolekcje kosaćców na Podkarpaciu

15-03-2017
Łacińska nazwa rodzajowa kosaćców – irysów Iris pochodzi od imienia greckiej bogini o wdzięcznym imieniu Iris, której atrybutem jest wielobarwna tęcza.

Leśne barcie na ratunek pszczołom

14-03-2017
W weekend 10 – 12 marca na terenie Gminy Głogów Młp. zostały przeprowadzone prace związane z inicjatywą „Leśna Pszczoła”. Wykonano i zamontowano w terenie 6 kłód bartnych.

Sad owocowy na Lisiej Górze

13-03-2017
Wiosną na Lisiej Górze powstanie Edukacyjny Sad Owocowy. Do 10 kwietnia przy ciągu pieszo – rowerowym prowadzącym od rezerwatu do ul. Jarowej posadzone zostaną drzewa i krzewy owocowe oraz posiany trawnik.

Sokolnicy pojawili się już w rzeszowskich parkach

08-03-2017
Sokolnicy pojawili się już w rzeszowskich parkach. Można ich spotkać w w czterech parkach: „Solidarności” przy ul. Dąbrowskiego, przy ul. Rycerskiej, na placu Ofiar Getta oraz w parku przy al. Cieplińskiego.

Wieści z ptasiego świata

07-03-2017
Nadszedł czas powrotów ptaków z zimowisk, wkrótce zacznie się okres godowy, wysiadywanie jaj i bardzo pracowity okres wychowywania piskląt.

Światowy Dzień Dzikiej Przyrody

03-03-2017
3 marca, w dniu podpisania Konwencji o międzynarodowym handlu dzikimi zwierzętami i roślinami gatunków zagrożonych wyginięciem (CITES), już po raz trzeci obchodzimy Światowy Dzień Dzikiej Przyrody.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo