Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Europejski Dzień Parków Narodowych

24-05-2017
Park Narodowy jest jedną z najwyższych form ochrony przyrody. Wg polskiego prawa to ściśle określony obszar, na którym ochronie podlega cała przyroda ożywiona i nieożywiona – zwierzęta, rośliny, grzyby, ekosystemy i ich wzajemne oddziaływania, gleba

Zagrożenia dla bioróżnorodności

22-05-2017
Różnorodność biologiczna (bioróżnorodność) to zróżnicowanie i zmienność genów, gatunków i ekosystemów, czyli zbiorowości roślin, zwierząt i mikroorganizmów oraz ich wzajemnych oddziaływań z otoczeniem.

Wolontariat w parkach narodowych

18-05-2017
Bieszczadzki oraz Magurski Park Narodowy umożliwiają udział w wolontariacie. Inicjatywa ta przyciąga co roku coraz więcej osób, które chcą poświęcić swój wolny czas pracując na terenach cennych przyrodniczo. Zadaniem wolontariuszy jest pomoc w realizacji

Niezapominajki to są kwiatki z bajki!

15-05-2017
Niezapominajka zwana niezabudką to roślina należąca do rodziny ogórecznikowatych (Boraginacea). Łacińska nazwa rodzaju Myosotis oznacza dosłownie „mysie uszko”. Rodzaj posiada kilkadziesiąt gatunków roślin zielnych, jednorocznych, dwuletnich

VII Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny

13-05-2017
Bieszczadzki Park Narodowy zaprasza do udziału w VII Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym pt.: „Różnorodność biologiczna i krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego i otuliny”.

W jaki sposób możliwa jest ptasia nawigacja?

12-05-2017
Co roku ptaki migrują do nas z tak odległych miejsc jak Afryka, czy Północna Rosja bez pomocy drogowskazów i urządzeń GPS przemierzając tysiące lub nawet dziesiątki tysięcy kilometrów.

Kamery – Bieszczady.pl

11-05-2017
Od 8 maja 2017 można podglądać kilka najbardziej charakterystycznych bieszczadzkich lokalizacji. Pomysłodawcami projektu są zapaleńcy, którzy uwielbiają kontakt z naturą na równi z nowinkami ze świata technologii.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo