Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Jak uniknąć spotkania z niedźwiedziem?

09-06-2017
Ataki niedźwiedzi na ludzi są w Polsce niezmiernie rzadkie i zwykle nie jesteś w bezpośrednim niebezpieczeństwie. Większość ataków niedźwiedzi na świecie wynika z potrzeby obrony młodych (natknięcie się na samice z potomstwem), ochrony żywności

Konkurs Drzewo Roku 2017

07-06-2017
Od 1 czerwca br. można oddać swój głos w ogólnopolskim plebiscycie Drzewo Roku 2017. W finałowej 16. drzew rywalizujących o ten zaszczytny tytuł znalazło się 8 dębów, 2 lipy, platan, topola, kasztan jadalny, grusza, dąb spleciony

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

05-06-2017
5 czerwca obchodzimy Światowy Dzień Ochrony Środowiska, inicjatywa na rzecz naszej planety jest obchodzona przez ponad 100 krajów.

Dni Lasu i Zadrzewień

01-06-2017
W dniach 1-7 czerwca obchodzimy Święto Lasu i Zadrzewień, które ma na celu upowszechnianie wiedzy o lesie, uświadamienie społeczeństwo znaczenia lasu i gospodarki leśnej.

Bocian biały

31-05-2017
Bocian jest gatunkiem zasiedlającym krajobraz rolniczy, a jego występowanie wiąże się głównie z terenami podmokłymi w pobliżu, których obserwuje się największą koncentrację gniazd. Swoje gniazda zakłada w pobliżu siedzib ludzkich budując je na drzewach

Najrzadsza roślina we florze Polski

30-05-2017
We Wsi Wola Żarczycka zakwitł różanecznik żółty. Jego jedyne naturalne stanowisko znajduje się w najmniejszym w Polsce rezerwacie przyrody - Kołacznia.

Niedźwiedź przekroczył San

29-05-2017
Leśnicy zaobserwowali tropy niedźwiedzi po lewej stronie Sanu, w lasach leśnictwa Średnia. Do niedawna obecność tych drapieżców na Pogórzu Przemyskim była sporadyczna.

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo