Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Jak radzić sobie z barszczem Sosnowskiego?

04-07-2017
Barszcz Sosnowskiego to popularna roślina, która rośnie na terenie całej Polski, a jej liczba wzrasta z roku na rok. Jest to roślina pastewna, która była uprawiana jako pokarm dla bydła. Jest jednak bardzo niebezpieczna dla człowieka.

Akcja CARPATICA

03-07-2017
Już za niecały miesiąc! Kto chętny na niebanalną przygodę z ptakami? :)

Konkurs jak plaster miodu

01-07-2017
Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych i dostosowany do możliwości poznawczych i wykonawczych dzieci i młodzieży w różnym wieku.

Lato w Magurskim Parku Narodowym

26-06-2017
Magurski Park Narodowy zaprasza uczniów szkół podstawowych na cykl bezpłatnych spotkań w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej. W każdy wtorek lipca i sierpnia

Pierwszy dzień lata

21-06-2017
Pierwszy dzień astronomicznego lata - najdłuższy dzień 2017 roku. Początek lata jest wyznaczany za pomocą kalendarza i astronomicznie.

Konferencja Środowisko i Ekologia

20-06-2017
21 czerwca br. w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym w Jasionce odbędzie się konferencja ekologiczna. Prelegentami będą: Andrzej Kulig, Prof. dr hab. Krzysztof Kukuła, Radosław Fedaczyński, Andrzej Fedaczyński oraz Beata Michalak.

Dolina Ciechani otwarta dla turystów

14-06-2017
Ciechania (łem. Tихaня) to łemkowska wieś obecnie nieistniejąca, której nazwę tłumaczy się jako zaciszne miejsce. To jedna z piękniejszych dolin Beskidu Niskiego, która ze względu na objęcie jej przez Magurski Park Narodowy obecnie nie jest już legalnie

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo