Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Konkurs "LEŚNE FOTOGRAFIE 2011" rozstrzygnięty

23-01-2012
I nagroda - Andrzej...
II nagroda - Antoni Panek -...
III nagroda - Zbigniew...

 

Andrzej Kożuchowski z Kolbuszowej otrzymał I nagrodę w konkursie „LEŚNE FOTOGRAFIE 2011”. Jury najwyżej oceniło fotografię pt. „Zaciekawienie” przedstawiające młodego lisa w leśnej scenerii.
 
W poniedziałek, 23 stycznia 2012 roku w sali narad Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie odbyło się posiedzenie jury konkursu fotograficznego „LEŚNE FOTOGRAFIE 2011”, organizowanego przez RDLP w Krośnie przy współpracy z Tygodnikiem Regionalnym „Nowe Podkarpacie” i Telewizją Polską Oddział Rzeszów. Gremium w składzie: Jan Grudysz, Andrzej Józefczyk, Jacek Szarek (przewodniczący) i Wacław Turek miało do oceny 229 prac fotograficznych nadesłanych przez 78 autorów. Po szczegółowym zapoznaniu się z nadesłanymi zdjęciami, zdecydowało przyznać I nagrodę za fotografię zatytułowaną „Zaciekawienie”. Jej autorem jest Andrzej Kożuchowski z Kolbuszowej. Drugie miejsce otrzymał Antoni Panek z Krosna za zdjęcie pt. „Złoto lasu”, zaś trzecią Zbigniew Kożuchowski z Kolbuszowej za zdjęcie „Aksamitny kombinezon”.
Wyróżnienia równorzędne otrzymali:
1.      Marek Andrzejewski z Krzyża Wlkp., godło „KRIS” za zdjęcie pt. „W stawie”.
2.      Grzegorz Lega z Krosna, godło „BESKIDEK 18” za zdjęcie pt. „W zapomnieniu”.
3.      Łukasz Gwiździel z Debrzna, godło „DRWAL” za zestaw 2 zdjęć („Zwierciadło”
i „Zakręty”).
4.      Ryszard Bała z Kobylników, godło „ErBe” za zdjęcie pt. „W oczekiwaniu na posiłek”.
5.      Sebastian Koczwara z Rzemienia, godło „BASTEK 73” za zdjęcie pt. „Portret modliszki”.
6.      Krzysztof Kamuda  z Rzeszowa, godło „DZIDEK 72” za zdjęcie pt. „Łowca turkuci”.
 
Wyróżnienia specjalne:
1.      Jan Jędruch Zagórza, godło „JJ” za zdjęcie pt. „Rodzinna awantura” – wyróżnienie od redakcji Tygodnika „Nowe Podkarpacie”.
2.      Mirosław Kazimierczak jr z Zahutynia, godło „MIRKAZ 89” za zdjęcie
pt. „Buczyna” – wyróżnienie od Oddziału Telewizji Polskiej Rzeszów.
3.      Ryszard Grzywiński z Pogobia Średniego, godło „LWIE SERCE”
za zdjęcie pt. „Jesień na śródleśnym jeziorze” – wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.
4.      Andrzej Rapak z Brzegu, godło „AMR 59” za zdjęcie pt. „Życie na pniu” – wyróżnienie od Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie.
5.      Stanisław Klimek z Krosna, godło „FOTON” za tryptyk pt. „Wszystko płynie” – wyróżnienie od Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie.
6.      Janusz Iwaszek z Jarosławia, godło „SYNOPTYK” za zdjęcie pt. „Idzie wiosna” – wyróżnienie od Stowarzyszenia Procarpathia.
7.      Tomasz Okoniewski z Korczyny, godło „BETTIS” za zdjęcie pt. „Detal” – wyróżnienie od Portalu Internetowego Gfoto.pl.
Jury zakwalifikowało również dodatkowe zdjęcia na wystawę pokonkursową, której otwarcie przewidziano na środę 8 lutego w Saloniku Artystycznym Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej. Wówczas też odbędzie się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień.
Wszystkim laureatom i uczestnikom składamy serdeczne podziękowania i gratulacje.
 
wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo