Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

XII Submisja Drewna Cennego Krosno 2011

21-02-2011
fot. Tadeusz Mędrek
fot. Tadeusz Mędrek
fot. Tadeusz Mędrek

25 lutego rozstrzygnięty zostanie przetarg submisyjny na drewno cenne organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Krośnie już po raz dwunasty. Tradycyjny termin submisji to ostatni piątek lutego, zaś miejsce rozstrzygnięcia, sala narad Nadleśnictwa Brzozów.


Drewno oferowane do sprzedaży zgromadzono na czterech składach: w Czudcu, Oleszycach, Uhercach Mineralnych i Załużu. W tegorocznej ofercie dominuje dąb (520 m³), ale sporo jest też buka (350 m³) i jaworu (240 m³). Będzie również można nabyć cenne kłody jesionów, olsz, czereśni i wiązów. Łącznie wystawiono do przetargu 1380 m³ drewna wybranego spośród surowca pozyskanego w 25 nadleśnictwach w toku planowych zabiegów w drzewostanach.


- Nie jest łatwo wybrać i zgromadzić tyle surowca, gdyż pochodzi on z cięć bieżących na obszarze niemal całego Podkarpacia – mówi Andrzej Miara, naczelnik Wydziału Marketingu RDLP w Krośnie. – Nasi leśniczowie, na składach przejściowych w leśnictwach, wyszukują kłody, które odpowiadają wymogom drewna cennego. Następnie specjaliści od gospodarki drewnem dokonują ponownego pomiaru drewna już na składzie, po czym rejestrują je w katalogu submisji, który trafia do wszystkich zainteresowanych.


Nabywcy mogą oglądać surowiec do czwartku 24 lutego w godz. 8-16, zaś w piątek przed godziną 10. złożą swoje oferty zakupu. Zostaną one wpisane do specjalnego programu komputerowego, który dokona rozstrzygnięcia przetargu. Nabywcą drewna zostaje firma oferująca najwyższą cenę. Wyniki submisji są zawsze ważnym elementem oceny sytuacji na runku drzewnym.


Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo