Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Leśne fotografie - nagrody

06-02-2011
II nagroda - Piotr Grochala...

Z uwagi na ewidentne naruszenie punktu pierwszego regulaminu konkursu  przez osobę, której przyznano pierwszą nagrodę, jury anulowało swój werdykt w tym względzie. Po przeprowadzonych konsulatach ustalono, że zdjęcie „Dudek w świerkach” zostało najwyżej ocenione w trzeciej edycji konkursu „Las w moim obiektywie”, zatytułowanej  „Podpatrzone w ostępach”, organizowanym przez dwutygodnik „Las Polski”. Ogłoszenie wyników tego konkursu miało miejsce w numerze 21/2010 (i równolegle w Internecie), czyli 1 listopada 2010 roku, a zatem autor nadsyłając je również na konkurs „Leśne Fotografie” miał już wiedzę, że jest ono nagrodzone. Jury uznając, że doszło do naruszenia regulaminu przez uczestnika konkursu postanowiło anulować swój werdykt w odniesieniu do I nagrody, reszta  jego zapisów pozostaje bez mian. O fakcie naruszenia regulaminu powiadomili organizatora internauci.

Pozostałe nagrody i wyróżnienia nie uległy zmianie. Laureatem drugiej nagrody został Piotr Grochala z Warszawy, za 2 zdjęcia pt. „Poziomo i pionowo” i „Uroczysko”. Trzecie miejsce przyznano Antoniemu Pankowi z Krosna za tryptyk „Za mgieł otchłanią”. Laureaci otrzymają tradycyjne wizerunki św. Franciszka, patrona leśników i ekologów, wykonane przez bieszczadzkiego artystę, Zdzisława Pękalskiego. Wyróżnienia równorzędne otrzymali: Michał Czekański z Miejsca Piastowego, Edyta Juśkiewicz z Radecznicy, Lech Karauda ze Szczecina, Zbigniew Lorens z Krosna, Jacek Łuć z Krosna, Andrzej Rapak z Brzegu. Przyznano też wyróżnienia specjalne, fundowane przez podmioty zaangażowane w organizację konkursu. Sebastian Koczwara z Rzemienia został laureatem wyróżnienia od redakcji Tygodnika „Nowe Podkarpacie”. Oddział Telewizji Polskiej Rzeszów ufundował dwa wyróżnienia, które otrzymają Romuald Cichos z Lublińca i Andrzej Kożuchowski z Kolbuszowej. Wyróżnienie od Fotoklubu Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie otrzymał Peter Boźa z Bardejowa (Słowacja), zaś jego rodak Leonard Baňas z Bardejowa (Słowacja) zdobył wyróżnienie Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa Oddział w Krośnie.  Z kolei Stanisław Klimek z Krosna został laureatem wyróżnienia Polskiego Towarzystwa Leśnego Oddział w Krośnie a Bartosz Dubiel z Jasła zdobył  wyróżnienie Stowarzyszenia Procarpathia. Wyróżnienia od Wydawnictwa Ruthenus przyznano Dariuszowi Piernikarczykowi z Krosna i Radosławowi Kaźmierczakowi z Sanoka. Paweł Bieniewski z Chotomowa wyróżnienie od Portalu Internetowego Gfoto.pl.

 

Nie jest łatwo wskazać laureatów spośród ponad setki uczestniczących, gdy w każdym ze zdjęć widać wielkie serce do lasu – powiedział Jacek Szarek, przewodniczący jury. Na szczęście tym razem mogliśmy wyróżnić nieco więcej osób niż zwykle, więcej też fotografii zostało zakwalifikowanych na wystawy, które będą prezentowane podczas Międzynarodowego Roku Lasów. To ważny efekt tego konkursu, bo daje możliwość pokazania rodzimych walorów przyrodniczych, a także uświadomienia sobie kulturowej roli, jaką las pełni dla współczesnego człowieka.  

  

Otwarcie wystawy pokonkursowej i uroczyste wręczenie nagród przewidziane jest w środę 9 lutego o godzinie 17. w Saloniku Artystycznych Krośnieńskiej Biblioteki Publicznej.  Patronat medialny nad konkursem sprawują:  Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie”, Telewizja Polska Oddział Rzeszów oraz portal internetowy Gfoto.pl 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo