Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Impreza edukacyjna "Razem dla Zielonego Podkarpacia"

31-08-2018

 Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia "Pro Carpathia" oraz Fundacja Bieszczadzka serdecznie zapraszają do udziału w Imprezie Edukacyjnej „RAZEM DLA ZIELONEGO PODKARPACIA”, której celem jest popularyzacja potencjału przyrodniczego regionu oraz uświadamianie znaczenia ekologii i ekoturystyki dla ochrony i zachowania tego potencjału. 

 

Impreza edukacyjna odbędzie się 15 września 2018 roku w Zatwarnicy (gmina Lutowiska, powiat bieszczadzki, woj. podkarpackie), w dwóch miejscach: przy Chacie Bojkowskiej Stowarzyszenia „Zatwarnica” oraz w Pracowni Artystycznej „Na dwie ręce” i Kinie Końkret.

 

W PROGRAMIE:

  • 5 wycieczek przyrodniczych prowadzonych przez przyrodników i leśników na obszarze Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Lasy Bieszczadzkie” 

(1) ornitologiczna, godz. 07:00 – 10:00

(2) botaniczna, godz. 10:00 – 13:00

(3) ścieżkami edukacji leśnej Nadleśnictwa Lutowiska, godz. 10:00 – 13:00 

(4) herpetologiczno-entomologiczna (rozpoznawanie gadów, płazów i owadów), godz. 13:00 – 16.00 

(5) ścieżkami edukacji leśnej Nadleśnictwa Stuposiany, godz. 13:00 – 16:00

  • pokaz astronomiczny– w jednym z miejsc na obszarze Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”   godz. 20:00 – 22:00 
  • konkurs wiedzy o przyrodzie Podkarpacia – 2 części: 

(1)  godz. 10:00 – 12:00 - eliminacje w formie testu przy Chacie Bojkowskiej

(2)  godz. 15:00 – 16:30 - finał na scenie obok Chaty Bojkowskiej

  • seminarium Popularnonaukowe „Przyroda Zielonego Podkarpacia” poświęcone turystyce na cennych przyrodniczo obszarach Podkarpacia  

            godz. 10:00 – 15:00

 

W godz. 10:00 do 16:00:

  • Podkarpacki Jarmark Edukacji Ekologiczno-Przyrodniczej

(1) stoiska z ofertami edukacji i turystyki przyrodniczej; 

(2) zajęcia edukacyjne i konkursy przyrodnicze dla rodzin z dziećmi; 

(3) konkurs (głosowanie uczestników imprezy) na najciekawsze stoisko edukacji ekologiczno-przyrodnicze Podkarpacia;

  • wystawa komiksów powstałych w ramach Konkursu „Warto współpracować dla przyrody”
  • wystawa fotografii przyrodniczych
  • kiermasz książek i publikacji ekologiczno-przyrodniczych
  • stoiska z rękodziełem i jadłem regionalnym

 

Część artystyczna:

  • inscenizacja teatralna „Jak Bies z Sanem wojował czyli o początku Bieszczadów” w wykonaniu Teatru Wielu Pokoleń z Baligrodu  godz. 17:30 – 18:30
  • koncert bieszczadzkiego barda Adama „Łysego” Glinczewskiego  godz. 18:30 – 20:30

 

Lokalizacja:

  1. Kino Końkret - Zatwarnica 4A – zabudowania dawnego Parku Konnego Nadleśnictwa Lutowiska (seminarium popularnonaukowe) 
  2. Chata Bojkowska i teren wokół niej – Zatwarnica 13A (recepcja imprezy, eliminacje w formie testu do konkursu wiedzy o przyrodzie Podkarpacia, finał na scenie konkursu wiedzy o przyrodzie Podkarpacia; miejsce startu wycieczek przyrodniczych i wyjazdu na pokazy astronomiczne oraz wszystkie pozostałe punkty programu)

 

Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w wycieczkach przyrodniczych, pokazach astronomicznych oraz w seminarium popularnonaukowym. 
Kontakt: tel. 534 117 118,
 
Uczestnictwo w imprezie jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Imprezy Edukacyjnej "Razem dla Zielonego Podkarpacia".
 

 

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo