Mimo, że najczęściej schowane w mroku nocy lub starej dziupli, albo gdzieś na strychu – Sowy z bliska zaskakują urodą. Od ogromnego puchacza, po maleńką sóweczką, niewiele większą od wróbla – sowy mienią się beżami, brązami i szarością w tysiącach odmian i odcieni. Rysowane czernią, oprószone plamkami, paskami i kreskami. Piękne. Z bliska i dobrze widoczne - robią jeszcze większe wrażenie niż przejmujące uhuuu-hu-uu dobiegające z mroku nocy.
Dzięki współpracy wolontariuszy i edukatorów z całego kraju, po raz kolejny możemy wspólnie poznawać świat sów – gatunków występujących w Polsce, metody badań i ochrony a także ich rolę w kulturze. Co więcej, możemy ruszyć w teren, gdzie spacerując i nasłuchując zbliżymy się do sów jeszcze bardziej. A wszystko to w porze, kiedy większość z nich jest bardzo aktywna.
Nastawcie się na wspólne odkrywanie sowich tajemnic - mocy ich hipnotyzujących oczu, bezszelestnych lotów i odgłosów rodem z horroru...
Lokalne wydarzenia prowadzone będą przez wolontariuszy, edukatorów – Przewodników Nocy Sów.
Magurski Park Narodowy oraz Stowarzyszenie Ptaki Polskie serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone popularyzacji wiedzy o sowach i ich ochronie Noc Sów 2017. Spotkanie odbędzie się w piątek, 31 marca, o godzinie 17:30 w Ośrodku Edukacyjnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej.
Źródło: Noc Sów, Magurski PN, Jestem na Ptak
Fot. M.Sebastianka, G.Sitko
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.