Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

DRZEWO ROKU 2016

02-06-2016

Konkurs Drzewo Roku Klubu Gaja promuje postawy szacunku dla przyrody oraz wyszukuje przykłady ciekawych i trwałych związków pomiędzy kulturą i historią lokalnej społeczności, a drzewem, które jest przez nią szczególnie doceniane. 

 
Dąb Józef – Wiśniowa - dąb szypułkowy, wiek 650 lat, obwód 675 cm, wysokość 30 m, pomnik przyrody. 
mię swe zawdzięcza Józefowi Mehofferowi. Ten znakomity malarz okresu Młodej Polski, przybywał często w dworze Mycielskich i uwiecznił drzewo na swoim szkicu, który następnie trafił na rewers stuzłotowego banknotu, będącego w obiegu w latach trzydziestych XX w.
 
Lipa Cecylia – Krościenko Wyżne  - lipa drobnolistna, wiek 250 lat, obwód 418 cm, wysokość 18 m, pomnik przyrody. 
Lipa upamiętnia postać Cecylii z Fredrów Jabłonowskiej, siostry Aleksandra Fredry, która w I połowie XIX wieku, będąc właścicielką miejscowego dworu, zapisała się jako organizatorka akcji dobroczynnych. Spoczywa w grobowcu na tzw. Starym Kościelisku, nieopodal lipy swego imienia.
 
Głosowanie trwa od 1 do 30 czerwca na portalu www.drzeworoku.pl  
 
Zachęcamy do głosowania na podkarpackie drzewa!
wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo