Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

II Bieszczadzki Bieg Narciarski „Tropem żubra" w Mucznem

15-02-2015

102 zawodników stanęło na starcie II Bieszczadzkiego Biegu Narciarskiego „Tropem żubra”, który w sobotę 14 lutego rozegrano w Mucznem na terenie Nadleśnictwa Stuposiany. Zawodnicy rywalizowali na dystansach  2 i 9 km. Najliczniej na starcie zjawili się leśnicy i funkcjonariusze Straży Granicznej, dla których przewidziano osobne klasyfikacje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bieg pań na 9 km wygrała Zuzanna Konik, zaś wśród mężczyzn zwyciężył, podobnie jak w poprzedniej edycji, Jacek Staroń z Krosna. Wyścig leśniczek wygrała Agata Lenkiewicz-Bardzińska (Nadl. Lutowiska) przed Anną Mileną Sikorską (Nadl. Ujsoły) i Dominiką Dąbrowską  (Nadl. Dukla). Najlepszym spośród ludzi lasu okazał się Piotr Szczygieł (RDLP w Lublinie) przed Jackiem Habratem (RDLP w Krośnie) i Teodorem Fursem (Nadl. Baligród).  Dwukilometrowy dystans dla dzieci najszybciej przebiegli Zuzanna Młynarczyk i Szymon Rygiel.
Na trasie tego dnia szusowali również weterani szlaków narciarskich i turystycznych, jak choćby Krystian Ignas, 75-latek z Rzeszowa, zaś najmłodszym uczestnikiem biegu był ośmioletni Sebastian Garbowski. Wśród zawodników był też Bogdan Rzońca, poseł na Sejm RP.
Głównym organizatorem imprezy było Stowarzyszenie Bieszczadzkie Trasy Narciarskie, działające od roku w Stuposianach.
- Włożyliśmy wiele pracy w przygotowanie tej edycji biegu, udało się przygotować nowy przebieg trasy i wykonać tory w najwłaściwszym momencie – mówiła Ewa Tkacz, prezes Stowarzyszenia BTN. – Szkoda tylko, że nie mogliśmy przyjąć wszystkich chętnych do uczestnictwa w imprezie, ale za rok zwiększymy limit miejsc, żeby nie sprawić zawodu miłośnikom ścigania się na leśnych trasach.
Dekoracji zwycięzców dokonali nadleśniczowie: Marek Bajda (Nadl. Lutowiska) i Jan Mazur (Nadl. Stuposiany) oraz Krzysztof Mróz, wójt Gminy Lutowiska.  
Patronat honorowy nad biegiem sprawował Bogusław Famielec, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie, który ufundował też osobne nagrody dla zwycięzców poszczególnych kategorii.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcie: Marcin Scelina

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo