Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności

Nowe czasopismo Magurskiego Parku Narodowego - "Magura"

12-12-2014

 Park pragnie poprzez to czasopismo przybliżyć zadania jakie realizuje w swojej działalności oraz uzmysłowić wszystkim na jakie problemy natrafia podczas działań związanych z udostępnianiem parku m.in. dla celów turystycznych, a także związanych z ochroną przyrody. W słowie wstepnym można przeczytać też, że pomysłodawcy chcą zachęcić wszystkich zainteresowanych do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, uwagami i doświadczeniami, choćby poprzez pisanie artykułów do czasopisma. Zachęcają też do wymiany poglądów na temat potrzeby ochrony bogactwa przyrodniczego tego terenu, co z kolei mieszkańcom wskaże możliwości rozwoju w oparciu o to bogactwo.

 

Redakcja czasopisma zachęca także urzędy gmin, gminne ośrodki kultury, stowarzyszenia i organizacje pozarządowe do współpracy i prezentowania na łamach czasopisma swoich działań na rzecz rozwoju regionu z poszanowaniem idei ochrony przyrody.

 

Czasopismo w wersji drukowanej będzie dystrybuowane w 7 gminach, na terenie który leży Magurski Park Narodowy i będzie bezpłatne. Można je będzie dostać w Ośrodku Edukacyjnym w Krempnej. Dodatkowo dostępna będzie do darmowego pobrania wersja elektroniczna, która ma być umieszczana na stronie internetowej MPN w zakładce „Magura”.

 

Więcej informacji na stronie Magurskiego Parku Narodowego w zakładce Czasopismo MAGURA

wstecz

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo