Magurski Park Narodowy zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji przyrodniczego konkursu plastycznego. Tegoroczny temat to „Małe i duże zwierzęta w naturze”.
Świat zwierząt jest bardzo różnorodny, a gdy zaczynamy się nim interesować, okazuje się niezwykle ciekawy. Jak zwierzęta dokładnie wyglądają, jak zmieniają się w ciągu swojego życia, dlaczego są właśnie takie? Gdzie można je spotkać gdy odpoczywają, a gdzie, gdy zdobywają pokarm, jak wyglądają te miejsca? Jakiego pożywienia szukają i w jaki sposób to robią? Jak mogą się wtedy zachowywać? Wiele jeszcze pytań moglibyśmy postawić. Wiele też, mamy nadzieję, napłynie do nas odpowiedzi w postaci Waszych prac plastycznych. Zachęcamy do zainteresowania się niezwykłym światem zwierząt. Dowiedzcie się o nim jak najwięcej czytając, oglądając, pytając i obserwując w naturze. To pozwoli Wam go lepiej poznać i zrozumieć. Czekamy więc niecierpliwie na Wasze odpowiedzi.
Konkurs Plastyczny MPN jest konkursem przeznaczonym dla uczniów szkół podstawowych. Szczegółowe informacje o nim znajdują się w Regulaminie. Prace należy nadsyłać do 31 października 2012.
Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: I kategoria: klasy I-III, II kategoria: klasy IV-VI. Przy ocenie będzie brana pod uwagę oryginalność interpretacji tematu a także tytuł pracy - jego zgodność z tematyką oraz pomysłowość. Bardzo ważnym elementem podczas oceny będzie technika wykonania pracy i jej estetyka. W obu kategoriach wiekowych zostaną przyznane nagrody rzeczowe dla laureatów trzech pierwszych miejsc i trzech osób wyróżnionych. Najlepsze prace prezentowane będą na wystawie pokonkursowej otwieranej w dniu rozdania nagród.
W razie pytań i wątpliwości - kontakt mailowy lub telefoniczny 013 4414099 – osobą odpowiedzialną za Konkurs jest pani Urszula Olchawa.
Źródło: Magurski Park Narodowy
Zdjęcie: I nagroda w konkursie "Przyroda w skali mikro". Rok 2010. Praca:" Będę mamą" - Kamila Jakieła
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.