Zapraszamy na kolejne warsztaty, których celem jest poszerzenie wiedzy na temat różnorodności biologicznej podkarpackiej przyrody oraz popularyzacja ścieżek przyrodniczych. Dotychczas odbyły się 3 szkolenia, na których przewodnicy zapoznali się z metodyką monitoringu zwierząt kopytnych i drapieżników, biologią życia żubra, bogactwem przyrodniczym BdPN, jego otuliny, Nadleśnictwa Lesko oraz Nadleśnictwa Baligród.
Na IV szkoleniu poznamy walory przyrodnicze Nadleśnictwa Bircza. W programie warsztatów m.in. przejście ścieżkami edukacyjnymi "Krępak" i "Bobrowa Dolina". Tematem będą rośliny wczesnowiosenne Bieszczadów Zachodnich.
Poniżej program szkolenia.
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.