Serdecznie zapraszamy aktywnych przewodników turystycznych działających na terenie Bieszczad, Beskidu Niskiego oraz Pogórzy Karpackich na trzecie szkolenie zorganizowane w ramach projektu „Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym”.
Szkolenia mają formę warsztatów terenowych i skupiają się głównie na tematyce ścieżek przyrodniczych zlokalizowanych na terenie Podkarpacia. Głównym założeniem całego cyklu szkoleń, który składa się z dziesięciu 2-3 dniowych wyjazdów jest zapoznanie uczestników z całą gamą atrakcji i walorów przyrodniczych dostępnych o różnych porach roku na obszarze województwa.
Tym razem szkolenie odbędzie się w Bystrem k. Baligrodu, a poprowadzi je, jak zwykle, Grzegorz Sitko. Głównym tematem trzeciego szkolenia będzie problematyka ochrony żubrów na terenie Nadleśnictwa Baligród.
Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie formularza zgłoszeniowego.
O zakwalifikowaniu się decyduje kolejność zgłoszeń.
Pierwszeństwo mają również osoby uczestniczące w poprzednich dwóch szkoleniach.
Formularz zgłoszeniowy oraz program warsztatów znajdują się poniżej.
Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.