Serwis poświęcony przyrodzie województwa podkarpackiego

Aktualności projektowe

Minął już półmetek realizowanego projektu „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej – korytarze migracyjne”

04-09-2014
Minął już półmetek realizowanego projektu „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej – korytarze migracyjne”, który jest realizowany w partnerstwie kilku organizacji z Podkarpacia.

Konferencja: Wpływ czynników antropogenicznych na rozmieszczenie roślin i zwierząt w Karpatach.

28-08-2014
W Ośrodku Naukowo - Dydaktycznym Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Dolnych w dniach 18 - 20 września 2014 odbędzie się konferencja "Wpływ czynników antropogenicznych na rozmieszczenie roślin i zwierząt w Karpatach".

Informacja dla uczestników konkursu „Metody ochrony obszarów chronionych w XXI w.”

17-06-2014
W związku ze zorganizowaniem przez Nas konkursu na najciekawszą prezentację multimedialną „Metody ochrony obszarów chronionych w XXI wieku” informujemy, że w dniu dzisiejszym wyłoniliśmy zwycięzców konkursu.

Konkurs na najciekawszą prezentacje multimedialną!

17-03-2014
Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie na najciekawszą prezentację multimedialną „Metody ochrony obszarów chronionych w XXI w.”.

Rysie i niedźwiedzie w fotopułapce

01-09-2013
Obserwacje wędrówek karpackich niedźwiedzi, rysi, wilków, żubrów czy jeleni są łatwiejsze dzięki fotopułapkom zakupionym w ramach programu „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej – korytarze migracyjne”.

Orliki krzykliwe

01-09-2013
Przyrodnicy z Magurskiego Parku Narodowego w ramach projektu „Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej – korytarze migracyjne” zajmują się badaniem orlików krzykliwych, ich życia w Polsce i wędrówek z Podkarpacia na południe Afryki.

Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej

31-08-2013
Głównym celem projektu jest ochrona ostoi fauny puszczańskiej w Karpatach poprzez wyznaczenie oraz ochronę istniejących korytarzy ekologicznych, gwarantujących zachowanie spójności środowiska dla populacji tych zwierząt.
1234

Strona internetowa opracowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie", dzięki wsparciu udzielonemu przez Islandię, Liechtenstein, i Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków MF EOG oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego, a także ze środków budżetu RP w ramach Funduszu dla Organizacji Pozarządowych.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Tropem karpackich żubrów" współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska – Republika Słowacka 2007-2013.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Zielone Podkarpacie - popularyzacja różnorodności biologicznej w wymiarze ekosystemowym" który korzysta z dofinansowania w kwocie 896 496 zł pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.

Strona została rozbudowana w ramach projektu "Ochrona ostoi karpackiej fauny puszczańskiej - korytarze migracyjne" realizowanego przy wsparciu Szwajcarii w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi UE.

Copyrights 2015. Zielonepodkarpacie.pl. Wszystkie prawa zastrzeżone. projekt i realizacja: ideo